H επίσκεψη – ασκήσεις

Mësimi

. o . o . o . o . o . o .

. o . o . o . o . o . o .

9.1

-Γεια! Τι κανείς;
-Përshëndetje! Çfarë po bën?
-Άστα, δεν είμαι καλά…
-Leje, nuk jam mirë…
-Τι έχεις;
-Çfarë ke?
-Γρίπη. Έχω βήχα, συνάχι και πυρετό.
-Grip. Kam kollë, rrufë dhe temperaturë.
-Τι λες βρε παιδί μου… Περαστικά!
-Çfarë më thua more… Të shkuara!
-Ευχαριστώ!
-Faleminderit!


Fjalor Greqisht Shqip | Ελληνοαλβανικό Λεξικό → "H επίσκεψη – ασκήσεις":
H επίσκεψη – ασκήσεις → Ελληνοπαίδεια
H επίσκεψη – ασκήσεις → wikipedia
Cito
greqisht.shqipopedia.org/H επίσκεψη – ασκήσεις

Lidhje - URL/LINK: http://greqisht.shqipopedia.org/%ce%b5%cf%80%ce%af%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%88%ce%b7-2
Përkthim greqisht shqip – Μετάφραση Ελληνικά Αλβανικά
"H επίσκεψη – ασκήσεις," te Fjalor Greqisht Shqip | Ελληνοαλβανικό Λεξικό
__________________________________
§ Shqipopedia ©
2013 - 2018
"H επίσκεψη – ασκήσεις"

Related Post

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *